Parlament Europejski – Na kogo głosować?

| 1 maja 2014

Niestety, w Polsce, w wyborach do Parlamentu Europejskiego nie istnieje żadna ogólnopolska lista, która wyrażałaby sprzeciw wobec władzy kapitalistycznych oligarchów i dążenie do rzeczywistej demokracji i sprawiedliwości społecznej. Fakt, że swoje listy zdołała zarejestrować partia Korwin-Mikkego chcąca powrotu dzikiego kapitalizmu w stylu XIX-wiecznym wraz z moralnością rodem ze średniowiecza czy też skretyniali faszyści z Ruchu Narodowego, dobitnie pokazuje, że powstanie zjednoczonej koalicji prawdziwej lewicy (włączając Zielonych) mogącej być alternatywą wyborczą jest oczywistą potrzebą chwili.

Szereg ludzi o lewicowych poglądach startuje w tych wyborach z list SLD, Europy Plus-Twojego Ruchu, a nawet Samoobrony. Niestety jednak, głos oddany na te postacie jednocześnie wspiera partie wyrażające politykę różnych warstw klasy średniej i nie mające nic wspólnego z interesami pracowniczymi czy ludzi niezamożnych.

Zieloni

Światełkiem w tunelu są zarejestrowane w pięciu okręgach listy Partii Zieloni, na które naszym zdaniem warto oddać swój głos. Choć partia ta mało przekonująco naciska na “europejskość” jako przeciwwagę dla konserwatyzmu obyczajowego i spo­- łecznego, jej program łącząc elementy socjalne, ekologiczne i wolności osobistych wydaje się w obecnych wyborach jedyną godną uwagi alternatywą wobec skrajnie prawicowej trucizny, rządzących neoliberałów, czy różnych wersji “ruchu odbudowy kapitalizmu” – od Kaczyńskiego po Millera i Palikota.

Filip Ilkowski

Pierwsza część artykułu – Parlament Europejski – czyli brak ludowładztwa

Tags:

Category: Gazeta - maj 2014

Comments are closed.

WEEKEND ANTYKAPITALIZMU 2019

Plakat – Weekend Antykapitalizmu 2019
Weekend Antykapitalizmu 2019 – 31 maja–2 czerwca Warszawa
Wydarzenie na Facebooku – "Weź udział" i zaproś znajomych!

CZARNY PIĄTEK – Przeciw barbarzyńskiej ustawie

Czarny Piątek 23.03.2018
Wielki protest przeciw ustawie antyaborcyjnej
Wydarzenie na Facebooku

DZIEŃ SPOTKAŃ Z OKAZJI 100. ROCZNICY REWOLUCJI PAŹDZIERNIKOWEJ

 Wiec w Zakładach Putiłowskich w 1917 r.

Pracownicza Demokracja zaprasza na spotkania – – sobota, 4 listopada 2017 w Warszawie g. 15.00-19.00

Wydarzenie na Facebooku